Linux Mint Romania
Dorim să va anunțăm că acum ne găsiți la noua adresă: www.linuxmint.ro
Acolo puteți cere ajutor.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Linux Mint Romania
Dorim să va anunțăm că acum ne găsiți la noua adresă: www.linuxmint.ro
Acolo puteți cere ajutor.
Linux Mint Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Torrent

4 participanți

In jos

Torrent Empty Torrent

Mesaj Scris de Ovidiu Dum 19 Sept 2010, 02:53

Buna,
Nu mai pot dld torrente..am dld-at vreao 3 filme si acuma nu se mai dld-eaza. Cand deschid torrentu cu Transmission imi scrie sub numele torrentului " Tracker gave an error: "IP address change detected - announce disabled for 20 more minutes"-idle ", iar daca deschid cu Bittorrent nu se dld-eaza.
Si asta patesc nu numai cu un singur torrent, chiar daca pun un torrent nou face aceeasi chestie. Pls help! [ Poate fii pe undeva o limita de dld (GB) ? ]
Ovidiu
Ovidiu

Mesaje : 18
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 36
Localizare : Sighetu Marmatiei

Sus In jos

Torrent Empty Re: Torrent

Mesaj Scris de Ovidiu Mar 21 Sept 2010, 06:01

Am instalat azi din nou Mint 9....si am aceeasi problema...pls help!!!
Ovidiu
Ovidiu

Mesaje : 18
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 36
Localizare : Sighetu Marmatiei

Sus In jos

Torrent Empty Re: Torrent

Mesaj Scris de trilogy Mar 21 Sept 2010, 06:27

Ovidiu a scris:Buna,
Nu mai pot dld torrente..am dld-at vreao 3 filme si acuma nu se mai dld-eaza. Cand deschid torrentu cu Transmission imi scrie sub numele torrentului " Tracker gave an error: "IP address change detected - announce disabled for 20 more minutes"-idle ", iar daca deschid cu Bittorrent nu se dld-eaza.
Si asta patesc nu numai cu un singur torrent, chiar daca pun un torrent nou face aceeasi chestie. Pls help! [ Poate fii pe undeva o limita de dld (GB) ? ]

Incearca qBittorrent , poate ai noroc si-ti merge asa cum vrei.

http://qbittorrent.sourceforge.net/

sudo add-apt-repository ppa:hydr0g3n/ppa && sudo aptitude update && sudo aptitude install qbittorrent
trilogy
trilogy

Mesaje : 16
Data de inscriere : 26/04/2010
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Torrent Empty Re: Torrent

Mesaj Scris de smotocel69 Mar 21 Sept 2010, 09:14

Cod:
Tracker gave an error: "IP address change detected - announce disabled for 20 more minutes"-idle
problema asta apare cand un prieten iti foloseste contul sau descarca in acelasi timp cu tine dupa acelasi tracker cu acelasi cont sau pur si simplu nu ai inchis bine torrentul(se mai intampla) inainte de restart si ti sa schimbat ip-ul. SCRIE CLAR: "IP CHANGE DETECTED"
am mai patit si eu asa cand dateam contul colegilor
sper sa nu spun vre-o prostie. si daca e o prostie e foarte aproape de adevar :)
smotocel69
smotocel69

Mesaje : 6
Data de inscriere : 21/04/2010

Sus In jos

Torrent Empty Re: Torrent

Mesaj Scris de Peter Mar 21 Sept 2010, 10:07

Sa stii ca la ceva asemanator m-am gandit si eu. Nu am vrut sa postez ca imi era frica sa spun omului ceva gresit. Bravo smotocel69
avatar
Peter

Mesaje : 338
Data de inscriere : 08/03/2010
Varsta : 30

Sus In jos

Torrent Empty Re: Torrent

Mesaj Scris de Ovidiu Mar 21 Sept 2010, 11:51

Am incercat si qBittorrent inainte de reinstalare si pur si simplu nu se dld-a, iar sa fie din cauza tracker-ului nu cred pentru ca am incercat sa si de pe alte site-uri unde nu necesita sa ai un cont pentru a dld....prin direct download merge cum ar trebui sa mearga, nu am probleme. De pe laptop prin wireless merge torrentul fara probleme (tot Mint 9 am instalat). Habar n-am care ar putea fii problema.
Multumesc de raspuns , o sa incerc iar cu qBittorrent sper sa mearga Mi-e frica.


Ultima editare efectuata de catre Ovidiu in Mar 21 Sept 2010, 12:07, editata de 1 ori
Ovidiu
Ovidiu

Mesaje : 18
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 36
Localizare : Sighetu Marmatiei

Sus In jos

Torrent Empty Re: Torrent

Mesaj Scris de Ovidiu Mar 21 Sept 2010, 12:05

Vad ca acuma imi merge cu qBittorrent :)
Ovidiu
Ovidiu

Mesaje : 18
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 36
Localizare : Sighetu Marmatiei

Sus In jos

Torrent Empty Re: Torrent

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum