Linux Mint Romania
Dorim să va anunțăm că acum ne găsiți la noua adresă: www.linuxmint.ro
Acolo puteți cere ajutor.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Linux Mint Romania
Dorim să va anunțăm că acum ne găsiți la noua adresă: www.linuxmint.ro
Acolo puteți cere ajutor.
Linux Mint Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Există vreun client chat Linux cu sunet și video pentru Windows Live Messenger (MSN Mess)??

2 participanți

In jos

Există vreun client chat Linux cu sunet și video pentru Windows Live Messenger (MSN Mess)?? Empty Există vreun client chat Linux cu sunet și video pentru Windows Live Messenger (MSN Mess)??

Mesaj Scris de Doruletz Mier 02 Mar 2011, 19:54

Știu că Yahoo Messenger nu vrea de fel să meargă cu sunet și video sub Linux.
Dar există oare vreun client de chat în Linux care să permită voice și video chat pe Windows Live Messenger (fostul MSN Messenger)??
Se zvonește despre Empathy că ar merge, eu am încercat, dar fără succes.
Emesene nu ia voce iar aMSN nici voce nici video...
Poate are cineva vreo soluție pentru Empathy sau știți alt client de chat care să meargă...

Ciudat că pe Mac OS X Snow Leopard Yahoo merge perfect, și tot pe Unix e bazat și Mac-ul....

Chiar trebuie oare să ne limităm numai la Skype, care și așa e beta și nu se știe cât va mai merge???


**EDITAT de ckristi** - te rog sa nu mai scrii mesajele cu "$" in numele companiilor sau al numelor proprii. Arata lipsa de respect fata de "concurenta", iar daca noi vrem sa fim respectati trebuie sa invatam si noi sa respectam la randul nostru.
Doruletz
Doruletz

Mesaje : 6
Data de inscriere : 05/01/2011

Sus In jos

Există vreun client chat Linux cu sunet și video pentru Windows Live Messenger (MSN Mess)?? Empty Re: Există vreun client chat Linux cu sunet și video pentru Windows Live Messenger (MSN Mess)??

Mesaj Scris de Peter Joi 10 Mar 2011, 13:27

Cauta dupa aMSN sau Emesene
avatar
Peter

Mesaje : 338
Data de inscriere : 08/03/2010
Varsta : 29

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum