Linux Mint Romania
Dorim să va anunțăm că acum ne găsiți la noua adresă: www.linuxmint.ro
Acolo puteți cere ajutor.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Linux Mint Romania
Dorim să va anunțăm că acum ne găsiți la noua adresă: www.linuxmint.ro
Acolo puteți cere ajutor.
Linux Mint Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[REZOLVAT] Eroare update/upgrade in administrator actualizari

2 participanți

In jos

[REZOLVAT] Eroare update/upgrade in administrator actualizari Empty [REZOLVAT] Eroare update/upgrade in administrator actualizari

Mesaj Scris de incepator Vin 04 Mar 2011, 00:26

Am incercat sa fac o actualizare semnalata de administratorul de actualizari si primesc urmatoarea eroare:
https://i.imgur.com/nQswa.png
De asemeni daca pun pointerul pe scutul din bara,apare un mesaj ce ma informeaza ca:,,o alta aplicatie foloseste APT"
Nu pot sa-mi dau seama care ar fi acea aplicatie.
Pana sa gaseasca aceste actualizare apare si eroarea aceasta:
https://i.imgur.com/lcJC5.png
incepator
incepator

Mesaje : 67
Data de inscriere : 17/10/2010
Localizare : Constanta

Sus In jos

[REZOLVAT] Eroare update/upgrade in administrator actualizari Empty Re: [REZOLVAT] Eroare update/upgrade in administrator actualizari

Mesaj Scris de Ăla micu' Vin 04 Mar 2011, 03:02

Închide orice fereastră de Terminal, Mint software center, Ubuntu Tweak, Synaptic, etc.
S-ar putea ca acea eroare să fi apărut deoarece ai întrerupt anterior un proces de actualizare .

Rulează în Terminal cu drepturi de root comanda sugerată-n mesajul de eroare.

.
avatar
Ăla micu'
Membru

Mesaje : 299
Data de inscriere : 14/03/2010
Localizare : Constanța

Sus In jos

[REZOLVAT] Eroare update/upgrade in administrator actualizari Empty Re: [REZOLVAT] Eroare update/upgrade in administrator actualizari

Mesaj Scris de incepator Vin 04 Mar 2011, 05:13

Da asta am facut ,am fost obligat sa plec urgent de acasa cand isi facea actualizarea si de atunci a inceput treaba asta....
nu reusesc sa dau comanda aceea,ori nu scriu eu corect in terminal ca nu vrea sa o ia!
Am intrat in niste chestii complicate de m-a luat de cap...cu aptitude...nu stiu ce sa fac aici!

am scris iar in terminal :sudo dpkg --configure -a si vad ca nu mai zice nimic....dupa,am accesat iar Managerul de actualizari si vad ca luat-o,a dus pana la capat instalarea pachetelor,....o fi bine?
incepator
incepator

Mesaje : 67
Data de inscriere : 17/10/2010
Localizare : Constanta

Sus In jos

[REZOLVAT] Eroare update/upgrade in administrator actualizari Empty Re: [REZOLVAT] Eroare update/upgrade in administrator actualizari

Mesaj Scris de Ăla micu' Vin 04 Mar 2011, 09:40

incepator a scris:..... am scris iar in terminal :sudo dpkg --configure -a si vad ca nu mai zice nimic....dupa,am accesat iar Managerul de actualizari si vad ca luat-o,a dus pana la capat instalarea pachetelor,....o fi bine?
Cred că DA.
Dacă n-ar fi fost bine, ți-ar fi dat el de știre prin alt mesaj.

.
avatar
Ăla micu'
Membru

Mesaje : 299
Data de inscriere : 14/03/2010
Localizare : Constanța

Sus In jos

[REZOLVAT] Eroare update/upgrade in administrator actualizari Empty Re: [REZOLVAT] Eroare update/upgrade in administrator actualizari

Mesaj Scris de incepator Vin 04 Mar 2011, 12:49

Multumesc micutule!
incepator
incepator

Mesaje : 67
Data de inscriere : 17/10/2010
Localizare : Constanta

Sus In jos

[REZOLVAT] Eroare update/upgrade in administrator actualizari Empty Re: [REZOLVAT] Eroare update/upgrade in administrator actualizari

Mesaj Scris de Ăla micu' Vin 04 Mar 2011, 13:29

Cu plăcere .
Ți-am adăugat eu în titlu mențiunea [REZOLVAT], sper să nu te superi prea tare.

.
http://dl.dropbox.com/u/14153479/1%21.png
avatar
Ăla micu'
Membru

Mesaje : 299
Data de inscriere : 14/03/2010
Localizare : Constanța

Sus In jos

[REZOLVAT] Eroare update/upgrade in administrator actualizari Empty Re: [REZOLVAT] Eroare update/upgrade in administrator actualizari

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum