Linux Mint Romania
Dorim să va anunțăm că acum ne găsiți la noua adresă: www.linuxmint.ro
Acolo puteți cere ajutor.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Linux Mint Romania
Dorim să va anunțăm că acum ne găsiți la noua adresă: www.linuxmint.ro
Acolo puteți cere ajutor.
Linux Mint Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ASUS Eee PC

In jos

ASUS Eee PC  Empty ASUS Eee PC

Mesaj Scris de plus-minus-zero Dum 27 Mar 2011, 00:21

Buna tuturor.
Am achitionat de ceva vreme un asus, un eee pc 701, cu xandrOS, asa cum vine el din fabrica, am primit si un cd cu drivere pt wingoz (de parca ar ajuta la ceva :P ).
Si zilele astea i-am instalat Linux Mint 10.
in prima faza imi zicea ca "device-ul nu e conectat la o retea de curent electric" - am bagat mufa de incarcare si m-a lasat sa bootez. Acuma chestia e ca nu imi arata niciun fel de detaliu in ce priveste bateria, adica, cati mAh are, cat la suta e incarcata etc. in plus cand il scot de la incarcat imi spune ca bateria e slabita (dar tine cateva ore bune).
A doua chestiune ar fi ca (tastatura e predefinita linux, deci are tasta HOME) nu imi raspunde de niciun fel la apasarea tastei respective.
Al treilea neajuns ar fi ca tasta Fn + F8 sau F9 ar trebui sa imi regleze volumul, mai ridicat sau mai scazut. In cazul meu nu se intampla nimic. Dar Fn + F7 functioneaza (aia fiind modul MUTE).
Acuma va intreb: Am gresit la bootare ceva, sau pur si simplu tre sa imi bat capul sa rezolv incet, incetisor din ele?
Numai bine!
plus-minus-zero
plus-minus-zero

Mesaje : 2
Data de inscriere : 16/03/2011
Varsta : 39
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum