Linux Mint Romania
Dorim să va anunțăm că acum ne găsiți la noua adresă: www.linuxmint.ro
Acolo puteți cere ajutor.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Linux Mint Romania
Dorim să va anunțăm că acum ne găsiți la noua adresă: www.linuxmint.ro
Acolo puteți cere ajutor.
Linux Mint Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Instalare mediu grafic kde alaturi de gnome

2 participanți

In jos

Instalare mediu grafic kde alaturi de gnome Empty Instalare mediu grafic kde alaturi de gnome

Mesaj Scris de radu_lapadatu Joi 21 Apr 2011, 12:45

Salutare. Folosesc de putina vreme Linux Mint si, desi am cautat frenetic pe internet, nu am reusit sa gasesc raspunsul la o intrebare care ma macina. Am instalat Mint 10 - gnome - si doresc sa instalez prin terminal (e mai simplu ;-) )si mediul grafic KDE. Doresc sa am ambele medii grafice, cand ma plictisesc de gnome sa trec pe Kde. NU am fost in stare sa gasesc comanda magica care sa imi permita sa instalez Mint kde.
Cat am utilizat Ubuntu instalam sistemul pe gnome iar cand mi se facea dor de kde, imediat, prin terminal, rezolvam problema. Probleme nu am avut desi din cate am inteles nu e recomandat sa instalezi ambele medii grafice.
Pe linux Mint nu se poate instala si gnome si kde? PLEASE HELP!
radu_lapadatu
radu_lapadatu

Mesaje : 2
Data de inscriere : 13/04/2011

Sus In jos

Instalare mediu grafic kde alaturi de gnome Empty Re: Instalare mediu grafic kde alaturi de gnome

Mesaj Scris de Ăla micu' Joi 21 Apr 2011, 23:33

avatar
Ăla micu'
Membru

Mesaje : 299
Data de inscriere : 14/03/2010
Localizare : Constanța

Sus In jos

Instalare mediu grafic kde alaturi de gnome Empty Re: Instalare mediu grafic kde alaturi de gnome

Mesaj Scris de radu_lapadatu Dum 24 Apr 2011, 11:50

Mersi pentru sfaturi.
radu_lapadatu
radu_lapadatu

Mesaje : 2
Data de inscriere : 13/04/2011

Sus In jos

Instalare mediu grafic kde alaturi de gnome Empty Re: Instalare mediu grafic kde alaturi de gnome

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum