Linux Mint Romania
Dorim să va anunțăm că acum ne găsiți la noua adresă: www.linuxmint.ro
Acolo puteți cere ajutor.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Linux Mint Romania
Dorim să va anunțăm că acum ne găsiți la noua adresă: www.linuxmint.ro
Acolo puteți cere ajutor.
Linux Mint Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

TV-MAXE

5 participanți

In jos

TV-MAXE Empty TV-MAXE

Mesaj Scris de cody Dum 29 Mai 2011, 09:42

Foloseste cineva alt program pentru a viziona Tv online? TV MAXE merge foarte bine insa as dori sa testez si altceva.
cody
cody

Mesaje : 34
Data de inscriere : 27/12/2010

Sus In jos

TV-MAXE Empty Re: TV-MAXE

Mesaj Scris de CaiusValerius Lun 30 Mai 2011, 20:33

ar mai fi SopCast ptr linux, nu?
CaiusValerius
CaiusValerius

Mesaje : 14
Data de inscriere : 09/05/2011
Varsta : 47
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

TV-MAXE Empty Re: TV-MAXE

Mesaj Scris de cody Lun 06 Iun 2011, 09:27

Am mai testat si TV MAXE ramane cel mai bun! Felicitari!!
cody
cody

Mesaje : 34
Data de inscriere : 27/12/2010

Sus In jos

TV-MAXE Empty Re: TV-MAXE

Mesaj Scris de Ovo Dum 02 Oct 2011, 09:20

Nu sunt sigur, dar comparația e ușor frivolă: tv-maxe care folosește sopcast pentru anumite canale, sau doar sopcast?
Apropo, un link valid pentru sopcast pt.mint 11(gnome)? Eventual ceva mai la zi?
Deși nu cred că am văzut vre-0 eveluție reală în ultimul cincinal... (Nu în Mint, în sopcast, evident!). Tot o pocnitoare cu pretenții, degrevează serverele de bandă și necesitatea unei licențe reale(e aproape torrent, nu?) și dă la schimb „nu poate fi urmărit decât din internet explorer”!

PS:Nu intenționez să critic TV-Maxe dacă nu sînt în stare să fac altceva mai bun, vreau doar să spun că e o interfață în python/gtk ȘI către sopcast.
Ovo
Ovo

Mesaje : 1
Data de inscriere : 02/10/2011

Sus In jos

TV-MAXE Empty Re: TV-MAXE

Mesaj Scris de cody Mar 04 Oct 2011, 10:31

Daca ai ceva mai bun, eu unul astept idei pe care sa le pun in aplicare.
cody
cody

Mesaje : 34
Data de inscriere : 27/12/2010

Sus In jos

TV-MAXE Empty aici in aceast sistem se pare ca tv-maxe este super tare daca folosesti alte sisteme da sunt multe variante de testat

Mesaj Scris de alocine Joi 10 Noi 2011, 02:48

cody a scris:Foloseste cineva alt program pentru a viziona Tv online? TV MAXE merge foarte bine insa as dori sa testez si altceva.
alocine
alocine

Mesaje : 11
Data de inscriere : 22/05/2011

Sus In jos

TV-MAXE Empty Re: TV-MAXE

Mesaj Scris de cody Joi 08 Dec 2011, 12:10

De curiozitate m-am apucat sa vad cine are mai multe probleme cu TV MAXE: cel care foloseste LM sau Ubuntu. Surpriza: (nu prea mare rprprpr!!! ) pe Ubuntu sunt mai multe probleme decat pe LM. Tot felul de chestii - asta de pe forumul lor - la care nu prea pot gasi rezolvare.
cody
cody

Mesaje : 34
Data de inscriere : 27/12/2010

Sus In jos

TV-MAXE Empty Re: TV-MAXE

Mesaj Scris de cody Vin 16 Dec 2011, 11:38

Probleme are acu' si Tv Maxe. De vreo 3 zile nu mai merge. Nasol.
cody
cody

Mesaje : 34
Data de inscriere : 27/12/2010

Sus In jos

TV-MAXE Empty Re: TV-MAXE

Mesaj Scris de cody Dum 18 Dec 2011, 06:16

Au complicat baietii atat de tare saracu' program - Tv Maxe adica - incat aproape nu prea mai merita sa te chinui sa-l folosesti. Dupa ce am facut tot ce recomanda V3n3rix, ca sa-l fac sa functioneze - am avut surpriza sa constat ca jumatate din posturi raman la "se incarca". Nici macar softurile pentru "Vindoze" nu sunt atat de des modificate si "incarcate". :(
cody
cody

Mesaje : 34
Data de inscriere : 27/12/2010

Sus In jos

TV-MAXE Empty Re: TV-MAXE

Mesaj Scris de alocine Joi 22 Dec 2011, 06:27

Hei ! putin respect fratilor Tv-Maxe este unicul si singurul program ptr vizionat tv in lumea Linux , asa ca nu criticati ce nu stiti sa folositi.... ppa-ul intretinut de V3n3rix se pare ca e nefolositor ,un linuxist adevarat ce se respecta are intodeauna tot ce vrea
Tv-Maxe este complet... am inteles. poti scrie in el adrese de stream si merg brici , pana la aparitia lui foloseam sopcast care venea la pachet si cu optiunea de a scrie adrese de stream dar in ultima perioada au scos-o si nu poti scrie adresa ... asa ca;Tv-Maxe este super si unic ,pentru instalare recomand confectionarea unui mic disc cu urmatoarele pachete [Debian - ce cuprinde - control
- postinst
[sp-auth - ce cuprine - Makefile
- Readme
-sp-sc-auth
[user - ce cuprinde - bin
-share
[tvmaxe.deb - ce cuprinde aplicatia in sine .....avand aceste componente nu trebuie sa umblati pe net ore intregi....Respect pentru OVIDIU autorul Tv Maxe
alocine
alocine

Mesaje : 11
Data de inscriere : 22/05/2011

Sus In jos

TV-MAXE Empty Re: TV-MAXE

Mesaj Scris de alocine Joi 22 Dec 2011, 06:38

alocine a scris: Hei ! putin respect fratilor Tv-Maxe este unicul si singurul program ptr vizionat tv in lumea Linux , asa ca nu criticati ce nu stiti sa folositi.... ppa-ul intretinut de V3n3rix se pare ca e nefolositor ,un linuxist adevarat ce se respecta are intodeauna tot ce vrea
Tv-Maxe este complet... am inteles. poti scrie in el adrese de stream si merg brici , pana la aparitia lui foloseam sopcast care venea la pachet si cu optiunea de a scrie adrese de stream dar in ultima perioada au scos-o si nu poti scrie adresa ... asa ca;Tv-Maxe este super si unic ,pentru instalare recomand confectionarea unui mic disc cu urmatoarele pachete [Debian - ce cuprinde - control
- postinst
[sp-auth - ce cuprine - Makefile
- Readme
-sp-sc-auth
[user - ce cuprinde - bin
-share
[tvmaxe.deb - ce cuprinde aplicatia in sine .....avand aceste componente nu trebuie sa umblati pe net ore intregi....Respect pentru OVIDIU autorul Tv Maxe
iar pentru voi ce spuneti ca Tv-Maxe nu merge uitati aici canalele actualizate http://code.google.com/p/tv-maxe/issues/detail?id=17#c0
alocine
alocine

Mesaje : 11
Data de inscriere : 22/05/2011

Sus In jos

TV-MAXE Empty Re: TV-MAXE

Mesaj Scris de cody Joi 22 Dec 2011, 12:25

N-am spus ca am instalat ppa-ul lui V3n3rix, am zis ca am facut setarile recomandate de el. Gestionarul de programe, actualizat, il are in lista. Iar listele - canalele - sunt actualizate proaspat.
cody
cody

Mesaje : 34
Data de inscriere : 27/12/2010

Sus In jos

TV-MAXE Empty Re: TV-MAXE

Mesaj Scris de epoche Lun 13 Feb 2012, 04:26

salut alocine.
am vazut ca ai dat lista aia.
se poate cumva folosi pentru a updata tv-maxe? am vazut ca e un download acolo.
mie nu-mi merg anumite programe (scuze daca intrebarea e stupida :))
epoche
epoche

Mesaje : 38
Data de inscriere : 23/12/2010

Sus In jos

TV-MAXE Empty Re: TV-MAXE

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum