Linux Mint Romania
Dorim să va anunțăm că acum ne găsiți la noua adresă: www.linuxmint.ro
Acolo puteți cere ajutor.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Linux Mint Romania
Dorim să va anunțăm că acum ne găsiți la noua adresă: www.linuxmint.ro
Acolo puteți cere ajutor.
Linux Mint Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Add to panel...: Ceas ? Trash mereu gol ?

4 participanți

In jos

Add to panel...: Ceas ? Trash mereu gol ? Empty Add to panel...: Ceas ? Trash mereu gol ?

Mesaj Scris de icealinutza Dum 02 Oct 2011, 05:55

Datele problemelor:
- sunt incepator si cu putin timp in urma am instalat Katya care mi se pare "o fata destul de draguta" chiar daca se lasa un pic mai greu convinsa sa faca ce vreau eu ! OK!
- din "Ad to Panel.." am adaugat in bara applet-ul "Ceas" si am observat ca pozitionand pointer-ul pe el apare scris: "Click to view your appointments and tasks". Intrebarea mea este cum pot folosi aceasta optiune, "appointments and tasks", pentru ca la mine, cand dau clik pe applet, in afara de faptul ca-mi apare calendarul si pot seta ora, data, mod afisare temperatura si locatie nu se mai intampla nimic altceva...
- a doua problema este legata de "Trash", cosul de gunoi...indiferent ce sterg in acesta nu apare nimic iar cand il deschid este in permanenta gol ?! Trebuie cumva sa mai aplic ceva setari ?
- a treia problema este o nelamurire vizavi de applet-ul "Null applet" din "Add to Panel...". De curiozitate l-am adaugat si pe acesta in bara insa nu-mi apare nimic...intrebarea mea este la ce foloseste acest applet ?
Multumesc de ajutor !
icealinutza
icealinutza

Mesaje : 6
Data de inscriere : 17/08/2011
Varsta : 60
Localizare : Focsani

Sus In jos

Add to panel...: Ceas ? Trash mereu gol ? Empty Re: Add to panel...: Ceas ? Trash mereu gol ?

Mesaj Scris de cody Joi 17 Noi 2011, 00:43

Aceleasi probleme le am si eu. Evident, aici pe forum primesti ajutor! Buah!!! (daca ma uit la data ).
In plus, daca ma poate ajuta cineva: nu pot adauga panoul cu extensii - widget - pe spatiul de lucru.
cody
cody

Mesaje : 34
Data de inscriere : 27/12/2010

Sus In jos

Add to panel...: Ceas ? Trash mereu gol ? Empty Re: Add to panel...: Ceas ? Trash mereu gol ?

Mesaj Scris de hubutm20 Vin 18 Noi 2011, 13:37

La treba cu "Click to view your appointments and tasks" incearca sa faci click pe o data din calendar, este bine daca folosesti Evolution sau Thunderbird.
La cosul de gunoi problema poate fi :in loc sa muti fisierele in cosul de gunoi (optiunea Move to Trash din meniul contextual sau tasta Del)" le stergi direct "Delete"
In legatura cu "Null-applet" poate fi vorba de un Bug.Ne-ar fi de folos un screenshot cu acel Null Applet din meniul Add to Panel.
hubutm20
hubutm20

Mesaje : 40
Data de inscriere : 23/05/2010
Varsta : 40
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Add to panel...: Ceas ? Trash mereu gol ? Empty Re: Add to panel...: Ceas ? Trash mereu gol ?

Mesaj Scris de cristi1973 Vin 18 Noi 2011, 23:47

cody a scris:In plus, daca ma poate ajuta cineva: nu pot adauga panoul cu extensii - widget - pe spatiul de lucru.

Dacă am înţeles bine vrei să instalezi widget-uri (gadget-uri) pe desktop? Dacă este aşa programul care îl cauţi se numeşte Screenlest şi îl poţi instala din Managerul de Programe sau din Sinaptic. Pentru mai multe amănunte viziteaza acest site: http://screenlets.org/index.php/Home
.
Add to panel...: Ceas ? Trash mereu gol ? Ruk7ns

P.S.: Imaginea e luată de pe net, doar explicaţia îmi aparţine.
cristi1973
cristi1973

Mesaje : 112
Data de inscriere : 23/09/2010
Varsta : 51
Localizare : Vrancea

http://pc-cescu.blogspot.com/

Sus In jos

Add to panel...: Ceas ? Trash mereu gol ? Empty Re: Add to panel...: Ceas ? Trash mereu gol ?

Mesaj Scris de cody Mar 22 Noi 2011, 12:12

Multumesc mult pentru ajutor OK!
cody
cody

Mesaje : 34
Data de inscriere : 27/12/2010

Sus In jos

Add to panel...: Ceas ? Trash mereu gol ? Empty Re: Add to panel...: Ceas ? Trash mereu gol ?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum