Linux Mint Romania
Dorim să va anunțăm că acum ne găsiți la noua adresă: www.linuxmint.ro
Acolo puteți cere ajutor.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Linux Mint Romania
Dorim să va anunțăm că acum ne găsiți la noua adresă: www.linuxmint.ro
Acolo puteți cere ajutor.
Linux Mint Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cind se lanseaza Linux mint LXDE ? nu ma refer aici la RC

3 participanți

In jos

Cind se lanseaza Linux mint LXDE ? nu ma refer aici la RC Empty Cind se lanseaza Linux mint LXDE ? nu ma refer aici la RC

Mesaj Scris de iuliank2k Lun 07 Mar 2011, 14:35

Buna ziua,am testat si eu mint LXDE si imi place cum se misca imi plac programele din el, dar am o retinere in a utiliza variante RC, imi puteti spune cind apare varianta stabila ( finala ) ?
iuliank2k
iuliank2k

Mesaje : 22
Data de inscriere : 04/03/2011

Sus In jos

Cind se lanseaza Linux mint LXDE ? nu ma refer aici la RC Empty Re: Cind se lanseaza Linux mint LXDE ? nu ma refer aici la RC

Mesaj Scris de ckristi Lun 07 Mar 2011, 22:08

Versiunea RC vad ca are deja un stagiu de 3 saptamani. De obicei versiunea finala se lanseaza cand se vor rezolva marea majoritate a bug-urilor, dar la acest moment acestea sunt destul de putine.
Si ca sa revenim la intrebarea ta, nu iti pot da o data exacta de lansare, dar iti pot garanta ca nu vei intalni cu mult mai multe probleme decat in varianta finala. In plus, daca iti vei tine sistemul cu update-urile la zi, la momentul lansarii versiunii finale vei fi si tu in posesia tuturor rezolvarilor de bug-uri.
ckristi
ckristi

Mesaje : 379
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti, Romania

http://www.druid.ro

Sus In jos

Cind se lanseaza Linux mint LXDE ? nu ma refer aici la RC Empty Re: Cind se lanseaza Linux mint LXDE ? nu ma refer aici la RC

Mesaj Scris de coman norbert Mar 08 Mar 2011, 01:05

Trebuie să apară.
Kendall Weaver cel care face versiunea Mint LXDE a fost ocupat cu munca la propria distribuție, chiar ieri a alansat un nou Peppermint.
coman norbert
coman norbert

Mesaje : 465
Data de inscriere : 09/03/2010
Varsta : 49
Localizare : Cluj-Napoca/Satu Mare

Sus In jos

Cind se lanseaza Linux mint LXDE ? nu ma refer aici la RC Empty Re: Cind se lanseaza Linux mint LXDE ? nu ma refer aici la RC

Mesaj Scris de iuliank2k Dum 13 Mar 2011, 01:13

intre timp folosesc LXDE 8 pina va apare LXDE 10
iuliank2k
iuliank2k

Mesaje : 22
Data de inscriere : 04/03/2011

Sus In jos

Cind se lanseaza Linux mint LXDE ? nu ma refer aici la RC Empty Re: Cind se lanseaza Linux mint LXDE ? nu ma refer aici la RC

Mesaj Scris de coman norbert Mar 15 Mar 2011, 05:48

coman norbert
coman norbert

Mesaje : 465
Data de inscriere : 09/03/2010
Varsta : 49
Localizare : Cluj-Napoca/Satu Mare

Sus In jos

Cind se lanseaza Linux mint LXDE ? nu ma refer aici la RC Empty Re: Cind se lanseaza Linux mint LXDE ? nu ma refer aici la RC

Mesaj Scris de iuliank2k Mar 15 Mar 2011, 07:35

multumesc din suflet,ca mi-ai dat de stire
iuliank2k
iuliank2k

Mesaje : 22
Data de inscriere : 04/03/2011

Sus In jos

Cind se lanseaza Linux mint LXDE ? nu ma refer aici la RC Empty Re: Cind se lanseaza Linux mint LXDE ? nu ma refer aici la RC

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum