Linux Mint Romania
Dorim să va anunțăm că acum ne găsiți la noua adresă: www.linuxmint.ro
Acolo puteți cere ajutor.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Linux Mint Romania
Dorim să va anunțăm că acum ne găsiți la noua adresă: www.linuxmint.ro
Acolo puteți cere ajutor.
Linux Mint Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mesaje care nu-și au rostul

5 participanți

In jos

Mesaje care nu-și au rostul Empty Mesaje care nu-și au rostul

Mesaj Scris de ckristi Mier 29 Dec 2010, 19:03

Discutiile incinse sau fara rost isi vor gasi sfarsitul aici pentru a evita stergerea de mesaje.
Nu vor poposi, insa, o vesnicie, ci vor fi sterse periodic de aici de catre un moderatoru/administrator, pentru a pastra forumul curat.

Sper ca acest topic sa fie cat mai putin utilizat. :-)
ckristi
ckristi

Mesaje : 379
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti, Romania

http://www.druid.ro

Sus In jos

Mesaje care nu-și au rostul Empty Re: Mesaje care nu-și au rostul

Mesaj Scris de alex_3se Joi 06 Oct 2011, 10:17

Hai ca sparg eu gheata !

Voi ati mai auzit ceva noutati despre Kiwi Linux ?! ca am bagat de seama ca nu s-a mai lansat nimic dupa Kiwi Linux 10.08 !

Si.....acum asa intre noi, fie vorba, care-i mai bun rprprpr!!! Kiwi 10.08 sau Mint 11 ?
alex_3se
alex_3se

Mesaje : 30
Data de inscriere : 27/12/2010
Varsta : 32
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaje care nu-și au rostul Empty Re: Mesaje care nu-și au rostul

Mesaj Scris de epoche Sam 12 Noi 2011, 00:59

chiar nu inteleg de ce nu se continua Kiwi Linux.
oricum, sunt descumpanit ca nu avem si noi o distributie proprie, asa, macar de mandrie. pana si ungurii au, si una chiar buna.
noi, care vorba aceea, ne mandrim cu o armata de informaticieni, nu am produs nimic pe linia asta.
iar argumentul ca exista deja prea multe distributii e unul fals.
daca s-ar crea o distributie (poate pe baza de debian) cu profil romanesc si s-ar incerca o campanie de promovare a sistemelor cu acest linux instalat, cred ca ar avea efect. nu e de ajuns sa spui ca mint sau ubuntu au si limba romana. cunosc multi oameni de o anumita varsta mai inaintata care ar vrea sa invete sa lucreze cu compu', dar nu stiu engleza.
in plus, nu voi inceta sa militez pentru utilizare linux in administratie. de ce se cumpara cu banii nostrii licente windows?? un distro romanesc ar fi un argument puternic!!
epoche
epoche

Mesaje : 38
Data de inscriere : 23/12/2010

Sus In jos

Mesaje care nu-și au rostul Empty Re: Mesaje care nu-și au rostul

Mesaj Scris de coman norbert Sam 12 Noi 2011, 04:51

@epoche
La noi nimic nu are continuitate... nu avem mentalitatea lucrurilor făcute până la capăt, cel puțin cam asta este concluzia mea (ca și istoric). Nu avem planuri de durată, nu privim perspectiva lungă. Privește de exemplu politicienii și bogătanii noștrii... toți sunt născuți din tunuri, toți sunt ciuperci apărute după ploaie (poate sunt mult prea generalizant... precis există și excepții).
Ai pomenit de maghiari... Aceștia au avut testicule... vezi doar 1956. Au avut demnitate... au pierdut două războaie mondiale alături de tabăra cu care au început conflictul.
Noi în 1916 am trădat Puterile Centrale cu care eram aliate din 1883 și am intrat de partea Antantei în joc, iar în '44 (23 august) am persistat în trădare.
"Capul plecat sabia nu-l taie" - ce imagine vrei să avem când acest proverb ne caracterizează.
coman norbert
coman norbert

Mesaje : 465
Data de inscriere : 09/03/2010
Varsta : 49
Localizare : Cluj-Napoca/Satu Mare

Sus In jos

Mesaje care nu-și au rostul Empty Re: Mesaje care nu-și au rostul

Mesaj Scris de ady Sam 12 Noi 2011, 07:25

"La noi nimic nu are continuitate... nu avem mentalitatea lucrurilor făcute până la capăt," Si cata dreptate ai, nu stiu de ce dar am impresia ca noi cei de jos suntem priviti ca un gunoi.Stiii.. eu stau prin strainatate din 1997 si am observat ca atunci cind omul traieste decent, normal, cu un job lejer si are incredere in ziua de miine , totul este roz.... iar cind apare criza atunci totul il deranjeaza este stresat nu are de munca, ziua de miine este neagra, atunci nu mai este cel de ieri , nu mai este cel de dinaintea crizei si atunci apare goana dupa bani.... Buah!!! Buah!!! Buah!!!
ady
ady

Mesaje : 31
Data de inscriere : 28/04/2011

Sus In jos

Mesaje care nu-și au rostul Empty Re: Mesaje care nu-și au rostul

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum