Linux Mint Romania
Dorim să va anunțăm că acum ne găsiți la noua adresă: www.linuxmint.ro
Acolo puteți cere ajutor.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Linux Mint Romania
Dorim să va anunțăm că acum ne găsiți la noua adresă: www.linuxmint.ro
Acolo puteți cere ajutor.
Linux Mint Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Instalare Mint 11

4 participanți

In jos

Instalare Mint 11 Empty Instalare Mint 11

Mesaj Scris de craciunmarius Lun 04 Iul 2011, 01:31

Scuze de intrebare (sunt incepator in acest tip de sisteme). Am gasit pe net si am instalat mint 11. Nestiind cum se procedeaza l-am instalat de vreo 3 ori si astfel am un mare deranjament pe hdd; + ca am avut instalat si winxp care acu nu-l mai pot accesa din boot, ma trimite la un linux mint 11. Vreau sa-l instalez pe curat doar linux mint 11 cum procedez.
Va multumesc
_______________________________
Mutat de la Tutoriale - Ăla micu'
craciunmarius
craciunmarius

Mesaje : 2
Data de inscriere : 03/07/2011

Sus In jos

Instalare Mint 11 Empty Re: Instalare Mint 11

Mesaj Scris de condor Lun 04 Iul 2011, 06:29

Draga craciunmarius,
Eu sunt din Bucuresti si te-as putea ajuta direct, luand legatura si rezolva impreuna problema. Asa ca spune-mi daca esti din Bucuresti. Astept un raspuns.
condor
condor

Mesaje : 15
Data de inscriere : 22/11/2010

Sus In jos

Instalare Mint 11 Empty Instalare Mint 11

Mesaj Scris de Ăla micu' Lun 04 Iul 2011, 10:12

Având în vedere că ai și XP-ul și că ai instalat deja de 3 ori și nu merge, eu zic că este mai bine să accepți oferta generoasă a lui @condor.

Dacă vrei să renunți la XP, așa s-ar părea din ultima parte a mesajului tău, și să instalezi numai Mint 11 pe HDD, atunci lucrurile sunt mai simplu de rezolvat chiar aici pe forum, dacă dai și alte detalii despre configurația PC-ului, despre mărimea HDD-ului și datele ce trebuiesc salvate înainte de repartiționare.

Așteptăm.
.
avatar
Ăla micu'
Membru

Mesaje : 299
Data de inscriere : 14/03/2010
Localizare : Constanța

Sus In jos

Instalare Mint 11 Empty Re: Instalare Mint 11

Mesaj Scris de icealinutza Mar 11 Oct 2011, 12:52

Pentru ca in continut nu regasim nimic util acest topic cred ca trebuie sters altfel nu face nimic altceva decat sa induca in eroare eventualii cititori... In ceea ce priveste disponibilitatea lui condor de a ajuta, jos palaria dar cred ca trebuie promovata altfel daca se doreste acest lucru, eventual creat un topic nou in care cei ce doresc sa ajute pe plan local sa dea datele de contact (localitate, e-mail si/sau numar de telefon) la care pot fi apelati pentru a antama o intalnire si gata !
icealinutza
icealinutza

Mesaje : 6
Data de inscriere : 17/08/2011
Varsta : 60
Localizare : Focsani

Sus In jos

Instalare Mint 11 Empty Re: Instalare Mint 11

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum